Zamień odpady na kulturalne wypady

20/09/2010

Sobotnia akcja w Gdańsku „Zamień odpady na kulturalne wypady” (18.09.2010) przeszła najśmielsze oczekiwania. Na Targu Węglowym w centrum Gdańska zagościło ponad 1700 Gdańszczan, przynosząc odpady w postaci zużytego sprzętu RTV i AGD, makulatury, opakowań ze szkła oraz opakowań z tworzywa, aby w zamian otrzymać bilety do instytucji kulturalnych (kin, teatrów, muzeów, galerii, do klubów i na koncerty).

Zebranych zostało blisko 5 ton elektroodpadów, ponad tonę opakowań ze szkła, ćwierć  tony opakowań z tworzyw sztucznych i blisko 3 tony makulatury. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem i aprobatą ze strony mieszkańców, sugerując, aby takich akcji było jak najwięcej.

Mamy nadzieję, że nie raz jeszcze się spotkamy podczas tego typu akcji, także w innych miastach Polski.

„Główny cel akcji to edukacja ekologiczna i kulturalna, oraz pokazanie, że oba obszary ekologia i kultura muszą iść w parze. Człowiek kulturalny przecież nie śmieci i potrafi segregować odpady” tak twierdzi Dominik Dobrowolski organizator akcji „Zamień odpady na kulturalne wypady”, a my, jako jego partner w 100 procentach się pod tym podpisujemy.

Zobacz również:
Wielkie śmieciobranie i biletów dawanie w Gdańsku
(Portal Regionalny trojmiasto.pl)