My i akcja Zamień Odpady na Kulturalne Wypady

05/04/2011

Wastes Service Group Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. komandytowa już drugi rok jest współpartnerem akcji „Zamień Odpady na Kulturalne Wypady”. W tym i w przyszłym roku głównym organizatorem jest Fundacja EkoRozwoju, która w ramach projektu wspartego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej organizuje cykl aż dwunastu takich akcji ekologicznych. Wastes Service bierze udział w imprezie w obszarze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEiE).

Istota akcji polega na wymianie przynoszonych przez mieszkańców surowców wtórnych (zużytych opakowań i baterii) i oczywiście ZSEiE na bilety do ośrodków kultury (kin, teatrów, muzeów, na koncerty, wydarzenia sportowe…). Odpady będą segregowane a następnie przetworzone i poddane recyklingowi. Głównym celem akcji jest edukacja ekologiczna i kulturalna oraz pokazanie, że oba obszary ekologia i kultura muszą iść w parze. Człowiek kulturalny przecież nie śmieci i potrafi segregować odpady.

Ekoimprezy planowane są we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi i Poznaniu, w okresie od kwietnia do czerwca 2011 roku, w Gdańsku, Katowicach, Toruniu i Szczecinie w okresie od września do listopada 2011 roku oraz w Bydgoszczy, Lublinie, Rzeszowie i Krakowie w okresie od marca do czerwca 2012 roku.

Najbliższa akcja Zamień Odpady na Kulturalne Wypady będzie miała miejsce już w najbliższą sobotę 9 kwietnia we Wrocławiu. Na rogu ulic Szewskiej i Wita Stwosza przy katedrze św. Marii Magdaleny w godzinach od 9:00 do 17:00 każda osoba przynosząc jeden z zestawów śmieci lub mieszankę kilku z nich otrzyma 1 BILET.

Wystarczy przynieść:

  • 5 sztuk sprzętu elektrycznego małego (świetlówki, suszarki…),
  • 1 sztuka sprzętu elektronicznego dużego (lodówka, telewizor, komputer),
  • 10 butelek lub słoików szklanych,
  • 10 butelek lub kubeczków plastikowych lub 40 sztuk foliówek,
  • 10 puszek aluminiowych po napojach,
  • 10 kartonów po napojach,
  • 10 zużytych baterii,
  • 5 kg makulatury.

Szczegóły akcji: www.recykling.org.pl

Organizator: