Konferencja Prasowa

06/04/2011

W środę 6 kwietnia w kawiarni Kalaczakra przy ulicy Kuźniczej we Wrocławiu miała miejsce konferencja prasowa otwierająca ogólnopolską kampanię ekologicznej zbiórki „Zamień Odpady na Kulturalne Wypady”.

W spotkaniu, z licznie przybyłymi dziennikarzami, oprócz gospodarzy – kierownictwa Fundacji EkoRozwoju byli obecni Dyrektor Jacek Uhryn z firmy Fortum, Poseł Ewa Wolak oraz przedstawiciele naszej firmy.

Wszystkich przybyłych powitał Krzysztof Smolnicki Prezes Fundacji EkoRozwoju. Omówił on promowane przez fundację oryginalne metody edukacji ekologicznej. Dużą atrakcją był spot filmowy fundacji, z Grzegorzem Halamą, promujący projekt „Zamień Odpady na Kulturalne Wypady”.

Zobacz: Grzegorz Halama – Zamień Odpady na Kuluralne Wypady

Pani Poseł podsumowała prace nad nową ustawą przekazującą kwestie gospodarowania odpadami gminom.

O planach wykorzystania odpadów do produkcji ciepła i energii elektrycznej mówił przedstawiciel koncernu Fortum.

My zaś, jako zakład przetwarzania, prezentowaliśmy aspekt zagrożeń jakie niosą niewyselekcjonowane odpady zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wskazaliśmy niebezpieczeństwa obecności substancji i metali ciężkich w elektroodpadach. Ołów, rtęć, chrom, kadm i wiele sztucznie syntezowanych substancji chemicznych (freony, pochodne winylu, benzeny, tolueny itp.) pozostawione w sprzęcie porzuconym w lesie lub nawet na wysypisku odpadów, ma zgubny wpływ na nasze i naszych przyszłych pokoleń zdrowie.

Przesłaniem konferencji była więc świadoma segregacja i zbiórka odpadów, w tym także elektrośmieci.

Przypominamy, że pierwsza z dwunastu imprez „Zamień Odpady na Kulturalne Wypady” będzie już w najbliższą sobotę 9 kwietnia o godz. 12:00 na skwerze koło Katedry św. Marii Magdaleny we Wrocławiu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdobyciem ponad 1000 biletów na atrakcje kulturalne Wrocławia. Warunkiem otrzymania darmowego biletu jest przyniesienie na akcję zbędnych elektrośmieci. Szczegóły także na stronie http://recykling.org.pl