„Zamień odpady na kulturalne wypady” Katowice

26/09/2011

24 września pod Spodkiem w Katowicach odbyła się ogólnopolska kampania edukacyjna „Zamień odpady na kulturalne wypady”.

W tym mieście gościliśmy po raz pierwszy i jak na pierwszy raz odnieśliśmy duży sukces. Pod Katowicki Spodek przybyło bardzo dużo mieszkańców przynosząc ze sobą duże ilości różnego rodzaju odpadów, począwszy od makulatury i butelek PET, a skończywszy na lodówce, komputerach i telewizorach.

Oczywiście każdy w zamian otrzymał bilet na imprezy kulturalne w Katowicach, albo w innych miastach Śląska, a rozdano ich około tysiąca.

Cała kampania ma na celu – poza zbiórką odpadów, surowców – EDUKOWANIE społeczeństwa, jak należy postępować z tego typu odpadami i ewentualnie jakie mogą nieść zagrożenie dla środowiska w przypadku zużytego sprzętu jeżeli zostanie porzucony np. w lesie.

Kultura i świadomość ekologiczna to główne hasła całej kampanii o czym dobitnie mówił nasz przedstawiciel Rafał Adamik na konferencji prasowej poprzedzającej całe wydarzenie.

Dzięki lokalnemu partnerowi – Fundacji Zielonej Ligi – całe przedsięwzięcie objęte zostało honorowym patronatem Wojewody  Śląskiego Zygmunta Łukaszczyka oraz Prezydenta Miasta Katowic Piotra Uszoka.