Zakład Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Specjalizujemy się w zbiórce i recyklingu elektroodpadów. Zapewniamy odbiór odpadów na terenie całego kraju

Specjalizujemy się w recyklingu baterii Li-ion. Oferujemy kompleksowe rozwiązania dla Elektromobilności i Automotive poparte wieloletnim doświadczeniem zespołu specjalistów.

Oferujemy kompleksowe rozwiązania dla wprowadzających baterie i akumulatory, opakowania i produkty oraz opony, oleje i preparaty smarowe.

Specjalizujemy się w odzysku i recyklingu surowców kluczowych, w tym produkcji wysokiej jakości granulatów oraz odzysk czarnej masy z komponentów do produkcji baterii.

Szwedzka firma wprowadza przełomową baterię

Northvolt wprowadziło na rynek najnowocześniejszą baterię sodowo-jonową o wydajności 160 Wh/kg. To duża zmiana, ponieważ dotychczas magazynowanie energii odbywało się głównie za pomocą baterii litowo-jonowych.

Nowoczesna bateria ma być wykorzystana w magazynach energii, produkowanych w sposób zrównoważony dla środowiska i efektywny kosztowo. Ogniwo zostało przetestowane w Northvolt Labs w Västerås w Szwecji, kampusie zajmującym się badaniami, rozwojem oraz industrializacją. Uzyskało najlepszą w swojej klasie gęstość energii wynoszącą ponad 160 watogodzin na kilogram.

Źródło: https://www.wnp.pl/energetyka/szwedzka-firma-wprowadza-przelomowa-baterie,776712.html

Udostępnij nasz wpis:

Pozostałe aktualności

Wrocław, 20 lutego 2024 – Rare Metals Recovery (RMR), spółka z grupy kapitałowej Wastes Service...

Z przyjemnością informujemy Państwa, że Green Recovery – Organizacja Odzysku zostało partnerem kolejnej ważnej konferencji...

– Unijne rozporządzenie dot. odpadów będzie przede wszystkim dużym wyzwaniem dla przedsiębiorców. Będą musieli projektować...

pl_PL